KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12297267
nr 1229 7267
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Pastell, Barn på bänk, signerad, 48x28
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
måndag 21 januari 2019
kl 18:17:00